Portföy No : 1378   Kartal And Pastel Metroya 800m Mesafede Satılık 1+1

Gayrimenkul Danışmanı


 İSTANBUL
 KARTAL / ESENTEPE
 AND PASTEL

 Satılık  Site Dairesi

550.000 TL
68.144 USD
56.910 EURO


 m2 : 67 m2
 Oda Sayısı : 1
 Salon Sayısı : 1
 Banyo Sayısı : 1
 Bina Kat Sayısı : 17
 Bulunduğu Kat : 2
 Binanın Yaşı Yılı : 0
 Isıtma/Soğutma : Merkezi Pay Ölçer
 Yakıt Tipi : Doğalgaz
 Yapı Durumu : Boş
 Aidat : 300 TL
 Kredi Uygunluk : Uygun
 GÖRSELLER
  Yazdır Portföyü Öner
 KONUMU Yol Tarifi Almak İçin Tıklayın
 AÇIKLAMA

Türkiye’nin En İyi Konut projesi

 

 

Kartal’da, Adalar ve deniz manzarasına hâkim evleriyle; İstanbul’un ana ulaşım akslarından E-5’in hemen yanında, metroya yürüme mesafesinde yer alan konumu ile dikkat çeken AND Pastel, 7 blok ve 1240 konuttan oluşuyor. Kartal bölgesinin en büyük projelerinden biri olan AND Pastel, orta ölçekli bir mahalle büyüklüğünde. HPP Architects tarafından tasarlanan proje ‘Yeni Nesil Mahalle’ konseptiyle geçmişin özlem duyulan mahalle yaşamını yeni nesil ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yeniden tanımlıyor. AND Pastel, Sign of the City Awards – ‘Türkiye’nin En iyi Konut Projesi’ ve European Property Awards – ‘Avrupa’nın En iyi Peyzaj Mimarisi’ de dahil olmak üzere 8 farklı ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. 

Orta ölçekli bir mahalle nüfusuna sahip olan AND Pastel, sağlık kurumundan (Anadolu Sağlık Merkezi), diş polikliniğine, okul öncesi eğitim kurumundan (Amerikan Kültür Kids), restoran, organik pazar, market (Migros), eczane, kafe, kuaför ve güzellik merkezine kadar bir mahallenin ihtiyaç duyacağı tüm ticari alanları da içerisinde barındıyor.

                                                        

AND Pastel’in yüzde 70’i peyzaj alanından oluşuyor. 30.000 metrekare peyzaj alanı ile yaklaşık 72 adet basketbol sahası kadar büyük bir peyzaj alanına sahip projede, yüzde 30 oranında doğal toprak korunuyor. Doğal toprak projede büyük ve yetişkin ağaçların yer alabilmesine olanak sağlıyor.

Projenin kendi yeşil alanlarına ek olarak aynı zamanda Komşuköy iş birliğiyle de doğallık AND Pastel’e taşınıyor. Komşuköy, 2014 yılından beri İstanbul’da kimyasal kullanmadan GDO’suz, hormonsuz ve doğal tarım yöntemleri ile sağlıklı besinler yetiştiren ve sanal ile gerçeği bir arada yaşatan bir tarım platformu. Türkiye’de ilk defa yapılan bir iş birliği ile AND Gayrimenkul,  AND Pastellileri aynı zamanda Komşuköylü yapıyor ve Komşuköy’deki AND Pastel tarlalarında yetişen birbirinden sağlıklı ürünler, tarladan toplandığı gün en taze haliyle AND Pastel’deki ev sahipleriyle buluşuyor. Şimdiden her ay ev sahiplerine gönderimine başlanan Komşuköy’ün doğal ürünleri proje tesliminden sonra da ev sahiplerine her ay gönderilmeye devam edecek.

 

                                         Çocuklar için şehrin içine sıkışmış oyun parklarından daha fazlası

AND Gayrimenkul proje geliştirilirken pek çok araştırma yaptırdı. Araştırma sonuçlarına göre çocuklar için özel alanlar da tasarlandı. Çocukların sadece büyüklere göre tasarlanmış evlerden ve şehrin gürültüsünün eksik olmadığı çocuk parklarından çok daha fazlasını hak ettikleri düşüncesiyle hareket eden AND Gayrimenkul, sadece açık alanları değil, evlerin içini ve ortak alanlarında da çocukları düşündü.

Evlerin içinde kullanılan sivri olmayan malzemeler, kaymaz zeminler gibi ayrıntılara kadar titizlikle kurgulanan projenin peyzaj alanlarındaki bitkiler dahi çocuklara zarar vermeyecek ve zehirsiz bitkilerden seçiliyor.

 

 

Konut arazi alanı : 45.000 m2

Toplam inşaat alanı : 250.000 m2

Toplam peyzaj alanı : 30.000 m2

Toplam blok : 7 blok (Mavi, Turuncu, Yeşil)

Ortalama konut sayısı : 1.250

 

·         Kartal Metrosuna 300 m.

·         D-100 Karayolu'na 350 m.

·         Anadolu Adliyesine 500 m.

·         Kartal deniz otobüsüne 2.5 km.

·         TEM otoyoluna 10 km.

·         Sabiha Gökçen Havalimanına 15 km.

·         Boğaziçi Köprüsüne 25 km.

·         Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne 30 km.

 

 

 

DEPREM DAYANIKLILIK ANALİZİ

AND Pastel, proje geliştirme aşamasından itibaren her süreçte (tasarım, malzeme kullanımı, inşai işler) düzenli şekilde kontrol ve gözlem sağlanarak, standart deprem yönetmeliklerine ek olarak uluslararası standartlar esas alınarak inşaa edilmiştir.

 

 

Aşağıda genel hatlarıyla belirtilen taşıyıcı sistemler, tasarımda kullanılan kaynaklar, malzeme özellikleri, zemin-temel analizleri ve teknik-mekanik tesisatlar incelendiğinde AND Pastel, standart teknik yönetmeliklerin üzerinde bir dayanıklılığa sahiptir.

 

 

  • Projedeki tüm blokların tasarımında en güncel yönetmelikler ve tasarım programları kullanılmış olup bunlara ek olarak "Amerikan yüksek yapı yönetmelikleri"ne göre modelleme yapılmıştır.
  • Proje kapsamında yerel zemin sınıfı Z1'dir. Bu sınıf, ilgili yönetmeliklerde geçen ve Kartal bölgesinin sağlam zeminini tanımlayan "Sağlam, sert kayalar" sınıfına karşılık gelmektedir.
  • Deprem durumunda en büyük risk zeminin sıvılaşma durumudur. Onaylı zemin etüdü raporunda projemiz için "Sahada herhangi bir sıvılaşma potansiyeli ve oturma riski yoktur." tespiti yapılmıştır.
  • Tüm bloklarda zemin etüdü raporuna uygun olacak biçimde yüksek tolerans ile tasarımı ve inşaatı yapılmış "radye temel" kullanılmıştır.
  • Projede yer alan tüm bloklar statik hesaplardan yola çıkarak kullanılan beton ve çelik sınıfı yönetmeliklerdeki tüm standartları sağlamaktadır. Beton sınıfı Mavi blokta C50, Turuncu ve Yeşil bloklarda C40 olarak kullanılmıştır. Çelik sınıfı ise B420C’dir.
  • AND Pastel’in tüm bloklarındaki düşey taşıyıcı sistemler (kolon ve perdeler) fazladan toleransa sahip uygun kesitler ile tasarlanmış ve uygulamaya geçirilmiştir. Ayrıca kolon elemanları zemin kotunun altında bodrum katlardaki rijit betonarme taşıyıcı perdeler ile temele bağlanmıştır.
  • Mekanik ve elektrik tesisatlar güncel ulusal ve uluslararası standartlara uygun tasarlanmıştır. Tüm ekipman ve tesisatlar deprem anındaki en önemli tehlikelerden biri olan yangın riskinini en aza indirecek ve mevcut tesisatların en az hasarı görmesini sağlayacak sismik izolatörlerle donatılmıştır.
  • Projede deprem sensörleri ve gaz kesme vanaları (selenoid vana) mevcuttur. Deprem sensörleri belirli bir şiddetin üzerindeki depremin olduğu anda zaman kaybetmeksizin doğal gaz tesisatından geçen gaz akışını kesmektedir.
  • Deprem sonrası oluşabilecek yangın anında devreye giren söndürme tesisatı, sprinkler sistemleri, her türlü basınçlandırma ve duman egzoz hava kanalları için sismik tedbirler alınmıştır.
  • Projede kullanılan asansörler deprem anında sensörler vasıtasıyla depremi algılayıp; hareket halinde ise en yakın kata giderek kapılarını açıp beklemeye geçecek şekilde tasarlanmıştır.

 

 

 

 

RE/MAX MARS
   ZUHAL YEMİŞÇİ
    0533 260 7 444

 

 

 

 

 

 

İç Özellikler Dış Özellikler Konum Sosyal Aktiviteler


Zuhal Yemişçi
Gayrimenkul Danışmanı
0 (533) 260 7444
 0 (216) 706 6676
zuhal@remaxmars.com

 
Uzmanlık Alanlarımız
Residence/Konut
Proje Pazarlama
Ofis Katları
Plazalar
Mağazalar
Dükkanlar
Fabrikalar
Depolar
Turistik Tesisler
Konut/Ticari/Sanayi Arsaları
Satılık Daire Kartal
Uzmanlık Alanlarımız
Satılık Daire Ataşehir
Satılık Daire Kartal
Satılık Daire Sancaktepe
Kiralık Daire Kartal
Kiralık Daire Ataşehir
Satılık Ofis Kartal
Satılık Ofis Kadıköy
Satılık Ofis Ataşehir
Kiralık Ofis Kartal
Kiralık Ofis Kadıköy
Kiralık Ofis Ataşehir
Uzmanlık Bölgemiz
Kartal
Ataşehir
Sancaktepe
Kozyatağı
Kadıköy
Üsküdar
Ümraniye
Dudullu
Şerifali
Kurtköy
Pendik
İstanbul Finans Merkezi
Kadıköy-Kartal-Pendik Metro Hattı
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Ekspertiz
Pazarlama
Portföy Sunumu
Müşteri Analizi
Kiralama/Alım Şartlarının Müzakeresi
Hukuki Sözleşme
Gayrimenkul Teslimi
Sözleşme Feshi
Gayrimenkulün Teslim Alınması
Hakkımızda
RE/MAX International
RE/MAX Türkiye
Kişisel Verilerin Korunması
İletişim
+90 (216) 706 6676 (pbx)
+90 (549) 506 6676 ( WhatsApp)
+90 (216) 706 6876 (faks)tasarım ve kodlama